Транспортно-енергетичний вузол
Фахівцями компанії «Газгенераторбау», за підтримки кафедри «Локомотиви» Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В.Лазоряна, кафедри «Промислових теплоенергетичних установок», Приазовського державного технічного університету (м.Маріуполь) розроблено комплексне технічне рішення - транспортно-енергетичний вузол (ТЕВ), що дозволяє принципово поліпшити фінансовий результат діяльності транспортного підприємства.
ТЕВ є логічно пов'язаною між собою мережею технологічного обладнання, завданням якого є генерація пари, енергія якої надалі перетворюється в теплову, механічну і електричну. До складу вузла входить: паровий котел, паровий акумулятор, парова машина, безтопковий (пароакумуляторний) маневровий локомотив, інше додаткове обладнання.
За розрахунками фахівців, комплексне використання зазначеного інноваційного обладнання на окремій залізничної станції дозволить:
Кардинально змінити основні принципи функціонування залізничної станції і зробити маневрову роботу станції прибутковою.
Забезпечити позитивний фінансовий результат станції за рахунок істотного зменшення собівартості маневрової роботи і реалізації дешевої електричної і теплової енергії.
Повністю відмовитися від використання фізично і морально застарілого парку маневрових тепловозів, що призведе до повної відмови від дизельного палива і зменшить витрати на поточний ремонт ТРС.
Використовувати для експлуатації безтопкового паровоза робоче тіло (пар) з мінімальною собівартістю, що значно зменшить термін окупності локомотива до одного-двох років, при цьому термін його активної експлуатації збільшиться до 60 років.
Зменшити вартість «життєвого циклу» пароакумуляторного локомотива в сім разів в порівнянні з тепловозом ТГМ4 і в дванадцять разів в порівнянні з тепловозом ЧМЕ3.
Запровадити облік маневрової роботи станції в «ткм брутто» виконаної роботи, а не в «локомотиво-годинах», які, по суті, не несуть інформації про виконану локомотивом роботі.
Істотно зменшити вартість основного енергоносія (пари) за рахунок технічних переваг котла «ТурбоРапід» і можливості використання різних видів палива (тріска, сіно, вугілля, торф), без зміни конструкції самого котла.
Знизити вартість згенерованої електричної енергії в результаті використання робочого тіла (пари) з низькою собівартістю.
Використовувати ТЕВ на запилених і забруднених ділянках, в тому числі, небезпечних по вибуху.
Вперше отримати енергетичну автономність залізничної станції, незалежну від зовнішніх джерел енергії.
Забезпечити повну екологічну безпеку і відповідність вимогам охорони навколишнього середовища, оскільки у якості джерел енергії використовуються виключно безпечні поновлювані ресурси (пар, солома, торф).
На думку фахівців ДНУЗТ ім. академіка В. Лазаряна, реалізація транспортно-енергетичного вузла здатна не тільки принципово змінити економічну структуру роботи самої залізничної станції, а й трансформувати філософію її функціонування.
При впровадженні принципів ТЕВ, залізнична станція перестає бути збитковою функціональною ланкою, і стає джерелом значного прибутку, в основі якого лежить генерація дешевої, екологічно чистої енергії (пари та електроенергії), а також експлуатація безтопкових маневрових локомотивів з мінімальною собівартістю роботи.
gasgeneratorbau.com